Search

Panemunės keliu link Mažosios Lietuvos (2 dienų pažintinė kelionė)

Kelionės išskirtinumai:
  • Dviejų dienų kelionė po Lietuvą 
  • Susipažįstate su paukščių žiedavimu ornitologijos stotyje 
  • Lietuviškojoje Venecijoje plaukiate Nemuno delta 
  • Virkytuose aplankote vietinį vyndarį ir degustuojate iš ekologiškų vaisių ir uogų sukurtą vyną 
  • 80% kelionių vyksta naujais Novaturo autobusais
Išvykimai : 2020.09.12–09.13 ir 2020.10.17–10.18 
Kaina suaugusiam asmeniui - 109,00 €

KELIONĖS APRAŠYMAS

Diena 1. Raudondvario dvaras, Seredžius, Veliuona, Raudonės pilis, Panemunės pilis, Rambyno kalnas, Klaipėda 

Ryte, apie 8 val., išvykstate iš Vilniaus. Keliaujate į vieną ryškiausių renesanso dvarų Lietuvoje – Raudondvario dvarą. Trumpa ekskursija aplink dvarą. Vykstate į Seredžių. Seredžiaus praeitis ypač turtinga istorinių įvykių. Ne kartą kaip tik čia sprendėsi ne tik vietos gyventojų, bet ir Žemaitijos ar net visos Lietuvos likimas. Istorinė kovų su kryžiuočiais, vėliau su švedais ir kitais LDK priešais tradicija rodo išskirtinę šių Panemunės vietovių reikšmę. Kopiate į piliakalnį arba dar kitaip vadinamą Palemono kalną ir grožitės Nemuno slėnio vaizdais. Tęsiate kelionę ir vykstate link Veliuonos. Trumpa ekskursija, kurios metu, esant galimybei, aplankote Veliuonos bažnyčią, užkopiate į du piliakalnius – Gedimino kapo ir Pilies kalno, klausotės legendų apie Veliuonos atsiradimą. Vykstate į Panemunės krašto turtą – legendomis apipintą Raudonę ir lankote Raudonės pilį. Raudonės pilies kompleksas – miestelio rytinėje dalyje, ant dešiniojo Nemuno kranto. Jis turi architektūrinę, istorinę, kraštovaizdinę vertę. Įkopiate į *dvaro bokštą nuo kurio atsiveria nuostabi apylinkių panorama. Tęsiate kelionę ir vykstate link Jurbarko. Pakeliui lankote *Panemunės pilį ir dalyvaujate *apžvalginėje ekskursijoje su gidu po pilį, vaikščiodami po pilies teritoriją, mintimis nusikeliate į XVII, XVIII amžius, sužinote daug įdomių, pikantiškų ir dar negirdėtų dalykų apie pilies statybą, tuo metu vyravusias architektūrines tendencijas, šeimininkų gyvenimo subtilybes, sklandžiusias ir dar tebesklandančias legendas. Sustojate papietauti. Vykstate Klaipėdos link. Pakeliui aplankote Rambyno kalną. Nuo kalno atsiveria įspūdingas kraštovaizdis į Nemuną ir kitą jo krantą, kuriame boluoja Tilžės ir Ragainės miestų panoramos. Manoma, jog čia yra buvusi viena svarbiausių skalvių genties šventviečių. Istorikai spėja, kad ant Rambyno kalno yra stovėjusi 1276 metais kryžiuočių sunaikinta skalvių pilis Ramigė. Atvykstate į Klaipėdą. Nakvynė viešbutyje Klaipėdos apylinkėse.
Šiandien nuvažiuojate ~310 km.

Diena 2. Ventės ragas, Mingė, Švėkšna, Virkytai 

Pusryčiai. Apie 8 val. vykstate į Ventės ragą. Ventės ragas ilgai buvo laikomas pačia pavojingiausia marių vieta: ten skendo laivai ir žmonės. Dabar čia pavasarį ir rudenį ant aukštų stulpų iškeliami didžiuliai tinklai paukščiams gaudyti. *Ornitologijos stotyje yra gamtos muziejus. 1950 m. čia įkurta hidrobiologijos stotis, tirianti žuvų gyvenimą. Gamtininkai Ventės rage sodina specialų uogakrūmių parką praskrendantiems paukščiams maitinti. Esant galimybei, stebite kaip žieduojami paukščiai. Tęsiate ekskurisją ir keliaujate į romantišką Mingės (Minijos) kaimą, kuris dėl savo unikalaus gamtovaizdžio vadinamas „Lietuviškąja Venecija“. Siūlome išmėginti šio krašto gražiausią pramogą *plaukimą laivu Nemuno delta ir Kuršių mariomis, kurio metu, pageidaujantys galės užsisakyti ką tik virtos *žuvienės. Sustosite lauktuvių – šviežios, tą dieną rūkytos žuvies. Vykstate į Švėkšną. Ekskursija, kurios metu apžiūrite dvibokštę gotikinio stiliaus raudonų plytų bažnyčią, tai pat senąjį Švėkšnos dvaro sodybos kompleksą, turintį architektūrinę, istorinę, urbanistinę, kraštovaizdinę vertę ir yra vienas iš gražiausių ir geriausiai tvarkomų Žemaitijos parkų. Kelionės pabaigai siūlome vykti į Virkytus ir aplankyti vietinį vyndarį bei *susipažinti su skirtingomis vyno rūšimis. Vyndarys gėrimus savo vyninėje, gamina iš vaisių ir uogų, auginamų vietoje esančiame ekologiniame ūkyje. Vyno gamybai uogos ir vaisiai skinami rankomis ir kruopščiai atrenkami, o vynas daromas pagal senąsias lietuvių tradicijas. Kelionė namo. 
Šiandien nuvažiuojate ~390 km Iš viso nuvažiuojate ~700 km

Vėjų ir jūrų karalystėje (2 dienų pažintinė kelionė)

Kelionės išskirtinumai: 
  • Dviejų dienų kelionė po Lietuvą 
  • Paragaujate mėlynių giros bei net 5 dienas brandinto kumpio 
  • Sužinote kodėl Parnidžio kopa dar vadinama - keliajančia 
  • Lankotės Naglių rezervate bei užpustytose buvusiose gyvenvietėse 
  • 80% kelionių vyksta naujais Novaturo autobusais
Išvykimai : 2020.09.19–09.20 ir 2020.10.10–10.11 
Kaina suaugusiam asmeniui - 109,00 €
KELIONĖS APRAŠYMAS

Diena 1. Tytuvėnai, Kurtuvėnai 

 Ryte, apie 6 val., išvykstate iš Vilniaus. Vykstate link Tytuvėnų. Tai ne tik lankytina vieta, bet ir piligrimystės, liturginių švenčių centras. Viso to priežastis – Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios ir vienuolyno ansamblis. Lankote *Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį. Vienuolyno ir bažnyčios ansamblis įkurtas ant skardingo, kažkada patvenkto Tytuvos upelio kranto, o vakarinė ansamblio dalis remiasi į centrinę Tytuvėnų aikštę. Šiandien buvusio bernardinų vienuolyno ir bažnyčios ansamblis yra vienas iš geriausių barokinių ansamblių Lietuvoje ir Šiaurės Rytų Europoje. Susipažinę su vienuolyno ansambliu, jo istorija ir legendomis, dalyvaujate *edukacinėje programoje „Piligrimų gira“, kurios metu bus pristatyta 5 skirtingų skonių naminės giros, tarp kurių ir žymioji mėlynių gira. Vykstate į seniausią Lietuvoje Žemaitijos ir Aukštaitijos kryžkelę - Kurtuvėnus, XVI a. turėjusius 36 smukles, kuriose keliautojai ilsindavo arklius ir patys nevengdavo užvalgyti ir išgerti. Miestelis apsuptas Kurtuvėnų regioninio parko miškų. Iš toli pasitinka XVIII a. mūrinė, barokinė, dvibokštė Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia pavadinta fundatoriaus Jokūbo Nagurskio vardu, greta jos senasis parapijos pastatas. Lankote Kurtuvėnų dvaro sodybos kompleksą. Dalyvaujate *ekskursijoje – „Kurtuvėnų dvaro istorija“, kurios metu susipažįstate su dvaro istorija, aplankote vieną didžiausių Lietuvoje medinių svirnų, dvaro ratinę, rūmų terasą, parką. Siūlome ***papietauti smuklėje ir paragauti vienintelio Lietuvoje 5 dienas brandinto kumpio. Kumpis bus pateiktas su kopūstais, karšta bulve ir kastiniu. Patiekalas teikiamas su pristatymu ir pasakojimais. Išvykstate link Klaipėdos. Atvykus, ekskursija Klaipėdos senamiestyje: fachverkiniai namai, miesto širdis – Teatro aikštė, menininkų kiemeliai, taip pat pamatysite jau daug metų Klaipėdos senamiesčio traukos objektu tapusią skulptūrą „Katinas su džentelmeno veidu", atrasite „paslaptingąjį peliuką" ir sužinosite, kokių galių jis turi. Laisvas laikas. Siūlome paragauti žymios Baltijos jūros gintaro arbatos, kuri, pasak ekspertų, stiprina imunitetą ir suteikia vidinės ramybės. Nakvynė Klaipėdos apylinkėse.
Šiandien nuvažiuojate ~350 km.

Diena 2. Nida, Juodkrantė 

Pusryčiai. Apie 7 val. išvykstate iš viešbučio. Iš Klaipėdos *keliatės į Kuršių Neriją ir vykstate į Nidą. Nida – didžiausia visos Kuršių nerijos gyvenvietė, įsikūrusi beveik pačiame šio ilgo ir siauro pusiasalio centre. Kartu tai piečiausia Lietuvos pajūrio gyvenvietė – nuo Nidos uosto iki sienos su Rusija yra vos daugiau nei trys kilometrai. Ekskursija po Nidą. Vykstate prie Urbo kalno ir apžiūrite Nidos švyturį, kuris įrašytas į pasaulio šviesos ženklų knygas, pažymėtas jūrlapiuose, aprašytas locijose. Tai vienas iš didžiausių ir svarbiausių švyturių Lietuvos pajūryje. Tęsiate pažintį su Nida ir vykstate prie Parnidžio kopos, kurios viršūnėje įrengta apžvalgos aikštelė turinti saulės laikrodį. Tai unikali vieta, kur saulė leidžiasi ir teka nuo vandens paviršiaus. Nuo apžvalgos aikštelės galima gėrėtis Nerijos kraštovaizdžio įvairove, atsiveria vaizdas į didžiųjų kopų grandinę, Mirties slėnį, didįjį kalnagūbrį, apaugusį pušimis, bei Kuršių marių vandenis. Vykstate į Nidos žvejo etnografinę gyvenvietę, kurioje panaudojant šiuolaikinę inovatyvią įrangą, įvairius vizualinius sprendimus bei kūrybines instaliacijas, lankytojas pajaučia senųjų gyventojų buvimą šalia. Atnaujintos ekspozicijos koncepcija – sustabdytos akimirkos pojūtis, tarsi namas būtų pilnas gyvybės, jo gyventojų judesio ir šurmulio, todėl autentiški daiktai eksponuojami tarsi sustingę savo veiklos įkaršytyje. Laisvas laikas Nidoje. Tęsiate kelionę ir aplankote *Naglių gamtos rezervartą. Čia pamatote Pilkąsias, dar vadinamas Mirusiomis, kopas, užpustytas buvusių gyvenviečių vietas, savaiminės kilmės miško augaliją bei po smėliu palaidotus šimtamečių miškų dirvožemius. Dėl stiprių vėjų šiose kopose susidaro įspūdingos daubos ir išgraužos. Kai kur iš po smėlio išlenda senųjų dirvožemių fragmentai. Kelionę užbaigiate Juodkrantėje. Juodkrantė - žvejų, Pilkųjų kopų, sengirės ir nepaliestos gamtos kraštas. Apsilankote akmens skulptūrų parke. Akmens skulptūrų parkas Juodkrantėje „Žemė ir vanduo” – tai dovana betoninės krantinės statyboms pasipriešinusiems Juodkrantės gyventojams. Siekiant paversti šią krantinę patrauklesne joje buvo surengtas tarptautinis skulptorių simpoziumas. Ekspozicija buvo kuriama 1997 – 1999 m. Ją sudaro 31 skulptūra, kurias sukūrė menininkai iš Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Švedijos ir kitų šalių. Skulptūros išdėstytos 800 metrų atkarpoje. Tęsiate pažintį su Juodkrante ir lankotės Raganų kalne. Raganų kalnas - unikalus medinių skulptūrų muziejus Juodkrantėje, kur karaliauja velniai, raganos ir kiti tautosakos herojai, atveriantys lankytojams šios vietos gamtinę-mistinę dvasią. Kelionė namo. 
Šiandien nuvažiuojate ~405 km Iš viso nuvažiuojate ~755 km

Į svajonių atostogas Itaka skraidins ir iš Kauno oro uosto

nuo 2019 m. vasaros sezono ITAKA vykdo reguliarius skrydžius iš Vilniaus ir Kauno oro uostų. Daugeliui poilsiautojų kelionė iki oro uosto būna kupina įtampos. Ypatingai daug streso patiriama važiuojant į kitame mieste esantį oro uostą, tenka galvoti, kur reikės pasilikti automobilį. Siekiant sumažinti klientų kelionės iki oro uosto išlaidas ir laiko sąnaudas, nuo 2019 m. kelionių organizatorius ITAKA vasaros sezono metu pasiūlys galimybę planuoti atostogas skrendant ir iš Kauno oro uosto. ITAKA Lietuva generalinio direktoriaus Dominiko Milowskio teigimu, taip siekiama, kad ITAKA klientai daugiau laiko skirtų poilsiui ir pramogoms, o ne kelionei iki oro uosto, todėl stengiamasi sudaryti visas sąlygas klientams pasirinkti artimiausią ar patogiausią oro uostą. 
 Iš Kauno klientai galės skristi į Turkiją (Antaliją), Graikiją (Zakinto salą) ir Bulgariją (Varną). 

"Small Planet" apmokestina pasirenkamas vietas!

Naujos išankstinės registracijos skrydžiui taisyklės įsigaliojo nuo 2018.09.04. ir tuo pat metu atsirado daug problemų turistams ar kelionių agentams, teikiantiems nemokamą registraciją savo turistams, dėl iškilusių ( o gal numatytai iškeltų) klausimų pasirenkant sėdimas vietas "Small Planet" lėktuvuose.
Novaturo tinklalapio informacijoje turistams nurodoma: "Registruokitės į skrydį internetu, pasirinkite sėdėjimo vietas, užsisakykite papildomas paslaugas, sutaupykite laiko atvykus į oro uostą. Į „Small Planet Airlines“ vykdomus skrydžius galite užsiregistruoti internetu, prisijungus prie registracijos sistemos..." Tačiau tūlas turistas, keliaujantis su šeima,  ar jį atstovaujantis kelionių agentas, prisijungus prie "Small planet" registracijos internetu svetainės lieka nemaloniai nutebintas išvydus tikrąją "priskirtų vietų" padėtį. Visa šeima būna išmėtyta padrikai. Tai yra, į tai, jog kelionės užsakymas buvo atliktas vieno asmens vardu visai šeimai nekreipiama jokio dėmesio ir panašu, jog kažkas tai padaro turėdamas tokią užduotį. Kitu aspektu žvelgiant, būtų įdomu pasiteirauti "Small planet" kokybės vadovo nuomonės: ką jis mano apie elementarius skrydžio saugos reikalavimus (vaikai privalo sėdėti kartu su vienu iš tėvų).
 Taigi, norint ištaisyti susidariusia chaotišką sėdėjimo tvarką, keliautojai privalo pirkti vietas esančias eilėse nuo 4-10 ir 14-31 eilėse sumokant papildomus 5€ už vieną vietą į vieną pusę!
Visa susidariusi padėtis tik pablogina keliautojų su "Small planet" aviakompanijos (kuri panašu mėgdžioja Ryanair smulkių pinigėlių rankiojimo tradicijas) lėktuvais kokybę ir tuo pačiu verčia vis dažniau dairytis jau senokai pigesnių kelionių iš Lenkijos....

2018 metų rudenį „Ryanair“ žada šešis naujus maršrutus iš Lietuvos, bet nebėra poros pernykščių krypčių. 

„Ryanair“ planuoja 2018 m. rudenį atidaryti naujus maršrutus iš Lietuvos į Italiją, Izraelį ir Jordaniją. Be minėtų krypčių, šios oro linijos pradės skraidyti nauju maršrutu į Kiprą. Naujieji 2018 m. rudens skrydžiai sujungs Vilnių su Jordanijos sostine Amanu bei Venecijos Treviso oro uostu Italijoje. Kiti keturi naujieji skrydžiai sujungs Kauną su Bolonija, Milano Malpensos oro uostu (abu – Italijoje), taip pat su Izraelio sostine Tel Avivu bei Kipre esančiu Pafoso miestu. Iš viso „Ryanair“ pasiūlys 35 žiemos sezono maršrutus iš trijų Lietuvos oro uostų, kuriais planuojama pervežti per 2 mln. keleivių. 
 Pradėdamos šešis naujus maršrutus, pigių skrydžių oro linijos šiemet neskraidys dviem praėjusių metų maršrutais iš Kauno. Tai – Kaljario oro uostas Sardinijoje ir Trapanio oro uostas Sicilijoje. Pastarasis maršrutas buvo nutrauktas, kai su oro uosto vadovybe dialogo neberadusi „Ryanair“ 2017 m. spalį Trapanyje uždarė savo bazę ir ten buvusius tris lėktuvus perkėlė į kitus oro uostus. Iš viso dėl to buvo uždaryta 18 maršrutų, kuriais per metus buvo pervežama apie 1,1 mln. keleivių. Tačiau Davidas O‘Brienas, „Ryanair“ komercijos vadovas, praėjusių metų spalį išreiškė viltį, kad ateityje pavyks surasti bendrą kalbą su šio oro uosto vadovybe ir atnaujinti skrydžius. 
 El.p.: keliones@travel-inn.lt Tel: +370 611 33399, Kuršių g. 7, Kaunas.
Darbo laikas: 09:00 - 17:45 darbo dienomis , šeštadienis 10:00 - 14:00 (susitarus iš anksto)
(C) 2012-2020, sprendimas:
iZET